Ilgalaikės paskolos automobiliams yra itin dažnos ir populiarios Lietuvoje. Atsižvelgiant į finansinę lietuvių padėtų ne retai tenka matyti, kai gyventojams trūksta pinigų paprastiems pirkiniams, todėl akivaizdu, kad retai išeina sutaupyti reikiamą sumą norimam automobiliui vien iš savo atlyginimo. Šiais atvejais gelbėja autolizingas arba greitųjų kreditų bendrovės.

Transportas yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis, o ir jokia paslaptis, kad būtent automobilis ir yra populiariausia transporto priemonė. Deja, ne kiekvienas gali sau leisti įsigyti automobilį, net ir seną. Žiūrint į Lietuvoje imamų paskolų statistikas galima nesunkiai pamatyti, kad ne retai paskolos imamos išsimokėti su buitimi ar medicina susijusias paslaugas, iš ko galima daryti išvadą, kad nemažai mūsų šalies gyventojų daliai trūksta lėšų susimokėti ir už kasdienes išlaidas, todėl nenuostabu, kad tikrai ne kiekvienas gali sau leisti įsigyti automobilį.

Jeigu nusprendėte, kad automobilis Jums vis dėlto yra reikalingas, o jam įsigyti papildomai pinigų neturite – tokiu atveju gelbsti paskolos arba automobilių lizingas.

Tiek viena, tiek kita paslauga yra labai populiari ir turi savo pliusų ir minusų, todėl prieš apsisprendžiant reikia gerai įvertinti kokio automobilio ieškote, tai ir nulems, ar Jums derėtų rinktis vartojimo paskolą, ar automobilių lizingą. Vienas iš pagrindinių šį sprendimą nulemiančių klausimų yra – ar Jums reikalingas naujas ar senesnis automobilis. Jeigu ruošiatės įsigyti naudotą ir senesnį automobilį, tuomet rekomenduojame rinktis vartojimo paskolą. Taip, teks mokėti didesnes palūkanas, negu lizingo būdu, tačiau nuo pat pradžių Jūs būsite tikrasis automobilio savininkas, kredito bendrovei nereikės mokėti jokio pradinio įnašo, nereikalingas KASKO draudimas, taipogi nesvarbus Jūsų perkamo automobilio amžius ar suma.

Automobilių lizingas

Ruošiatės įsigyti naujesnį automobilį, kurio vertė yra didesnė nei 5000 eurų? Tokių vartotojų tarpe automobilių lizingas yra labai populiari paslauga.

Kuo vartojimo paskola skiriasi nuo lizingo?

Imant vartojimo paskolą Jūs pateikiate savo paskolos prašymą kredito bendrovei, o kai ši prašymą patvirtina Jūs už gautus pinigus įsigyjate automobilį, todėl nėra svarbi nei automobilio suma, nei amžius, tereikia atkreipti dėmesį, kad Jūsų imamas kreditas būtų pakankamas padengti trūkstamą pinigų sumą automobiliui įsigyti.

Priešingu atveju, jeigu renkatės lizingo būdą, Jūs su banku sudarote sandorį, kad tikrasis automobilio savininkas bus lizingo paslaugos teikėjas iki tol, kol bus išmokėta pasiskolinta suma. Labai svarbu įvertinti, ar tikrai sugebėsite išmokėti pasiskolintą sumą, nes kaip minėjome, lizingo būdu perkant automobilį jo tikrasis savininkas esate ne Jūs, o paskolos teikėjas, todėl jeigu nesugebėsite grąžinti reikiamos sumos, tik padarysite paslaugą jos išdavėjui atiduodami jam automobilį už žymiai mažesnę, nei rinkos kainą. Tik išmokėjus pilną lizingo sumą Jūs tampate tikruoju automobilio savininku.

Kitas reikalavimas norint gauti automobilio lizingą yra tas, kad prieš imant paskolą Jums reikės susimokėti 15% – 20% automobilio vertės pradinį įnašą, skirtingai nei imant vartojimo paskolą, kai pradinis įnašas nėra reikalingas. Taip pat, automobilis turi kainuoti bent jau 5000 € ir būti ne senesnis nei 13 metų (šis reikalavimas gali skirtis, priklausomai nuo lizingo bendrovės), automobilį perkant lizingu bus būtinas ir KASKO draudimas.

Didžiausias automobilių lizingo privalumas prieš vartojimo paskolą yra tas, kad mokėsite žymiai mažesnes palūkanas, nei pasiėmę vartojimo paskolą.

Taigi, jeigu galvojate apie automobilio įsigyjimą su finansine pagalba, įvertinkite, ar planuojate tam rinktis vartojimo paskolą ar lizingo būdą, o apsispręsti padės atsakymai į kelis paprastus klausimus, tokius kaip: ar automobilio vertė siekia bent 5000 €, ar Jums reikalingas KASKO draudimas, ar automobilins nėra senesnis nei 13 metų amžiaus, ar išstengsite sumokėti pradinį 15 – 20 proc. automobilio vertės įnašą. Jeigu į visus šiuos klausimus atsakėte – taip, tuomet rekomenduojame rinktis automobilių lizingą, priešingu atveju rinkitės vartojimo paskolą automobiliui įsigyti.

auto lizingas

Autolizingas ar greitasis kreditas?

Bet kuriuo atveju prieš skolinantis automobiliui labai svarbu įvertinti ar Jums tikrai reikalinga paskola, o galbūt reikiamą sumą galėtumėte sutaupyti? Lietuvoje populiaru pirkti automobilį tiek autolizingu, tiek per vartojimo paskolų bendroves, tačiau Jums patiems reikia nuspręsti, kuris variantas priimtinesnis pagal Jūsų poreikius. Svarbu įvertinti ne tik automobilį bet ir savo finansines galimybes. Jeigu ruošiatės pirkti naują ir prabangų automobilį, tuomet patogesnis variantas tampa autolizingu, tačiau jeigu taikotės į naudotą senesnį automobilį – vartojimo paskola yra puiki išeitis.

Perkant automobilį lizingu, jo kaina turi būti didesnė nei 5000 eurų, taip pat į mokėjimus įskaičiuojamas privalomasis KASKO draudimas. Lizingu negalite pirkti iš privataus asmens. Jeigu įsigysite automobilį lizingo būdu, juo galėsite naudotis, tačiau nebūsite jo savininkas, savininkas bus kredito skolininkas, todėl jeigu nesugebėsite išmokėti paskolos – tik padarysite paslaugą skolintojui, palikdami jam automobilį žymiai mažesne nei rinkos kaina. Taip pat perkant lizingu teks susimokėti pradinį 15-20% automobilio vertės pradinį įnašą.

Jeigu domitės naudotu automobiliu – apsvarstykite vartojimo paskolą. Tokiu atveju nereikės mokėti jokio pradinio įnašo, taip pat automobilio savininku tapsite Jūs pats, o ne kažkas kitas. Vartojamąją paskolą gauti užtruks žymiai greičiau nei autolizingą ir tai galėsite padaryti internetu, net neišėję iš savo namų, tereikės užsiregistruoti ir užpildyti paraišką pasirinktame kreditoriaus puslapyje. Šiais laikais greitųjų kreditų bendrovės siūlo labai palankias sąlygas vartojimo paskoloms automobiliams įsigyti. Galite išsiimti greitąjį kreditą iki 10 000 eurų ne ilgesniam nei 5 metų terminui, taip pat gausite labai palankias palūkanas ir mėnesines įmokas.

Taigi, prieš imant paskolą automobiliui rekomenduojame įvertinti ar tikrai negalite susitaupyti reikiamos sumos. Taip pat, jeigu nuspręsite mokėti ne lizingu, o išsiimti vartojimo paskolą – neskubėkite rinkdamiesi kredito bendrovę, peržvelkite mūsų rekomenduojamų bendrovių sąrašą ir išsirinkite palankiausias sąlygas.

Išbandyti paskolos skaičiuoklę