Paskolos būstui yra vienos iš populiariausių ir dažniausiai išduodamų Lietuvoje. Kadangi nekilnojamo turto kainos nuolat kyla, vis dažnėja atvejų, kai išsiimti paskolą būstui yra vienintelis variantas. Jos imamos kai reikia įsigyti arba pastatyti naują būstą, renovuoti jau turimą būstą, nuomotis būstą ir t.t.. Šias paskolas išduoda tiek Lietuvos bankai, tiek kredito ir paskolų bendrovės. Kadangi dažniausiai yra imamos didelės sumos, dažniausiai žmonės prieš imdami būsto paskolas ieško geriausio varianto, kuris pasiūlys kuo mažesnes palūkanas, kad mėnesinės įmokos būtų kuo priimtinesnės.

Kaip ir imant visas paskolas, svarbu turėti nepriekaištingą kredito istoriją, nes suma, kurią skolinatės yra ganėtinai didelė, todėl be geros kredito istorijos ją gauti būtų neapsakomai sunku, nes vargu ar kuris nors kreditorius norės prisiimti tokią riziką.

Tarp paskolų bendrovių ir bankų vyrauja didelė konkurencija, tačiau jeigu jau ruošiatės skolintis, teks gerai įvertinti, ar paskolą imsite tiesiai iš banko ar iš kredito bendrovės.

Kadangi su nekilnojamu turtu susijusios paslaugos kainuoja didesnes sumas, šioje vietoje pranašumą turi bankai, kurie gali pasiūlyti žymiai didesnes sumas ir atidavimo laikotarpius, lyginant su paskolų bendrovėmis, kurios paskolas išduoda tik iki 10 000 € ir ne ilgesniam nei 5 metų laikotarpiui.

Kredito bendrovių pranašumas tas, kad paskolos paraišką galite pateikti tiesiog internetu, nekeldami kojos iš namų, kai priešingu atveju, paskolą imdami iš banko turėsite atvykti į padalinį ir sutartį pasirašyti fiziškai.

paskola būstui

Su būstu susijusi paskola yra ko gero viena iš populiariausių ir dažniausiai išduodamų paskolų rūšių Lietuvoje. Kai nekilnojamo turto kainos taip auga, nenuostabu, kad būsto paskolos pirmauja lyginant su paskolomis kitoms reikmėms. Ši paskola gali būti imama tiek būsto įsigyjimui, renovavimui, nuomai, ar net ir naujo būsto statybai.

Logiška, kad imant būsto paskolą yra skolinamos didelės sumos, todėl kad ir ką pasirinksite, ar tai bus kredito bendrovė, ar bankas, bet kuriuo atveju turite turėti nepriekaištingą ir švarią kredito istoriją, negalite turėti jokių įsiskolinimų ar negrąžintų skolų, nes tai Jūsų paskolos gavimo šansus sumažins iki minimumo. Savaime suprantama, kad jokia bendrovė nenorės prisiimti tokios didelės rizikos ir skolinti didelės sumos nekilnojamam turtui, jeigu skolininkas turi blogą kredito istoriją. Tačiau, jeigu turite švarią kredito istoriją – nėra ko jaudintis ir nerimauti, nes paskolų bendrovės būtent būsto paskoloms dažnai siūlo ir suteikia labai geras sąlygas su palankiomis palūkanomis.

Nusprendus imti būsto paskolą, kaip minėjome, pagrindiniai dalykai yra reikiamos sumos įvertinimas ir pasirinkimas tarp banko arba paskolų bendrovės. Jeigu reikiama suma neviršyja 10 000 € - rekomenduojame rinktis vartojimo paskolą, priešingu atveju – paskolą iš banko. Antras svarbiausias dalykas yra švari kredito istorija, jeigu šiuos lūkesčius atitinkate, gaunant būsto paskolą neturėtų kilti jokių problemų.

Liūdna žinia tiems, kurie dirba užsienyje. Tokiems asmenims būsto paskolos nėra išduodamos, nes skolintojai neturi galimybės peržiūrėti ir įvertinti Jūsų finansinės padėties, kai dirbate ir pajamas gaunate kitoje šalyje.

Didžioji dauguma kreditorių siūlo labai palankias salygas būsto paskolai su geromis palūkanomis. Tačiau, pasirinkimas tarp būsto paskolos iš banko ir greitojo kredito yra sunkus. Skolinantis būstui iš banko Jums reikės atvykti į vietinį banko skyrių ir pasirašyti bei sudaryti sutartį raštiškai. Tuo tarpu imti greitąjį kreditą yra žymiai paprasčiau, tai galite padaryti internetu net neišėję iš savo namų, deja, greitasis kreditas gali būti išduotas tik iki 10 000 eurų sumos, ne ilgesniam nei 5 metų terminui.

Taigi, jeigu nusprendžiate imti būsto paskolą – neskubėkite įvertinti įvairių kreditorių, pateikite paraiškas keliuose iš jų ir stebėkite, kas pasiūlys geriausią pasiūlymą su geriausiomis palūkanomis. Jeigu reikalinga suma yra mažesnė nei 10 000 eurų, apsvarstykite greituosiuos kreditus.

Išbandyti paskolos skaičiuoklę