Ruošiantis imti paskolą, pirmiausia derėtų pasidomėti ir pasigilinti, kaip vyksta pats paskolos išdavimo procesas. Kai išsirenkate kredito bendrovę, iš kurios norite skolintis, turite užpildyti paskolos prašymo paraišką, kuri ir nukeliauja pasirinktai bendrovei. Kiekviena gauta paraiška yra nagrinėjama rankiniu būdu ir tuomet sprendžiama ar tam asmeniui bus išduota paskola, ar ne. Nagrinėjant paraiškas atsižvelgiama į daugybę dalykų, tokių kaip prašymą pateikusio žmogaus finansinė padėtis, mėnesinės pajamos, o dar svarbiau, tai ar tas žmogus jau yra turėjęs kokių nors įsipareigojimų su kitomis finansų bendrovėmis praeityje. Būtent čia ir įsiterpia kredito istorija.

Nesvarbu, kokią paskolą ruošiatės imti, visos įmokos ir su ja susijusios tranzakcijos atsispindės ir bus įrašomos Jūsų kredito istorijoje, kurią paskolų bendrovės visuomet nagrinėja prieš išduodamos kreditus. Jeigu jau esate ėmę paskolą praeityje ir nesugebėdavote laikytis savo įsipareigojimų laiku mokėti įmokas, tai be abejonės bus įtraukta į Jūsų kredito istoriją.

Gera žinia, kad net ir tokies asmenims paskolos su bloga kredito istorija yra vistiek išduodamos lygiai tokia pačia tvarka kaip ir visiems kitiems, nebent, žinoma Jūsų kredito istorija yra nepaprastai prasta, tokiu atveju šansai yra žymiai menkesni, tačiau vistiek galite bandyti teikti paraišką naujai paskolai gauti. Verta paminėti, kad kaip ir savaime suprantama, asmenims su prasta kredito istorija paskolos yra išduodamos labai atsakingai ir su didesnėmis palūkanomis.

Pagrindinis dalykas, į kurį kredito bendrovė atsižvelgia nagrinėdama paskolos paraišką yra praeityje mokėtos įmokos. Jeigu anksčiau turėjote pasiėmę paskolą ir pilnų įmokų nesumokėdavote laiku, svarbiausia yra tai, ar vėliau visvien galėdavote išmokėti skolingą sumą, net jeigu ir praėjus reikiamam įmokų laikotarpiui, svarbiausia, kad įmokos vistiek buvo mokamos. Priešingu atveju, jeigu įmokos ne tik nebuvo išmokamos laiku bet ir pilnomis sumomis, tuomet Jūs turėsite tą vadinamąją blogą kredito istoriją, kuri ženkliai sumažins šansus gauti bet kokią finansinę paslaugą ateityje.

Kas yra bloga kredito istorija? Jeigu turėjote tam tikrų įsipareigojimų su finansinėmis bendrovėmis, pvz. vartojimo paskolų kreditoriais ir nesilaikėte sąlygų, pvz. nesugebėdavote apmokėti sąskaitų laiku, visa tai įsirašo į Jūsų kredito istorija. Tai reiškia, kad nesilaikant susitarimo su kreditorium Jūs savaime gadinate savo kredito istoriją ir mažinate savo šansus gauti greitąjį kreditą ateityje.

Paskolos su bloga kredito istorija išduodamos labai sunkiai, nes savaime suprantama, kad vartojimo paskolų bendrovės nebenori rizikuoti ir sudaryti sandoriu su žmogumi, kuris yra pažeidęs kontrakto sąlygas praeityje. Taip pat, kredito bendrovės yra prižiūrimos įvairių Lietuvos finansinių atstovybių, todėl ne retais atvejais paskolos išdavimas žmogui su bloga kredito istorija nėra leidžiamas. Netgi ir jeigu nutinka taip, kad kreditas išduodamas, tai kredito bendrovė labai rizikuoja ne tik savo, bet ir mokėtojo pinigais.

Kreditai su bloga kredito istorija

Bet kuriuo atveju, jeigu Jūs turite stabilų pajamų šaltinį, o Jūsų įsiskolinimo lygis nėra per didelis, Jūs vis dar galite pildyti paraišką gauti kreditą. Dažniausiai paskolos išduodamos tokia pačia tvarka kaip ir visiems, nebent Jūsų kredito istorija yra nepaprastai bloga, tada savaime kyla ir palūkanos.

Net jeigu Jūsų kredito istorija nėra pati geriausia, vis tiek galite pildyti paraišką ir bandyti gauti naują paslaugą. Nors, kaip minėjome, tokiems asmenims paskolos išduodamos labai atsakingai, tačiau kredito bendrovės į paraiškas su prastomis kredito istorijomis dabar žiūri atlaidžiau. Taip yra todėl, kad kredito istorija tik iš dalies parodo Jūsų finansinius įsipareigojimus ir mokumą, atskleisdama Jūsų turėtus įsiskoliniumus praeityje, tačiau ji skolintojui neparodo dabartinių galimybių, todėl logiška, kad kreditoriui labiau rūpi ne Jūsų buvusi, o esama padėtis, ko pasekoje prieš išduodant paskolą atsakingiau atsižvelgiama į kitokius dalykus, tokius kaip Jūsų turimas turtas ir mėnesinės pajamos.

Kad ir kaip bebūtų, jeigu turite blogą kredito istoriją ir norite išsiimti naują vartojimo paskolą – gerai apsvarstykite savo finansines galimybes ir pildykite paraišką priimtiniausioje kredito bendrovėje. Darbuotojai rankiniu būdu peržvelgs Jūsų finansinę istoriją, įvertins rizikos grupę ir nuspręs, ar išduoti Jums paskolą, ar ne. Jeigu Jūsų prašymas bus patvirtintas – pinigai pasieks sąskaitą vos per kelias minutes.

Išbandyti paskolos skaičiuoklę